20210921_121702

Szkolenia „Wielkopolska Sieć Młodych Rolników – współpracę czas zacząć”

W terminach 06-08.09.2021, 07-09.09.2021, 14-16.09.2021 oraz 20-22.09.2021 grupy ze szkół rolniczych w Kaczkach Średnich, Żychlinie, Powodowie oraz Lesznie wzięły udział w szkoleniach pn. „Wielkopolska Sieć Młodych Rolników – współpracę czas zacząć”.

W ramach szkoleń młodzież nabyła wiedzę i umiejętności zakresu przetwórstwa oraz przedsiębiorczości w działalności rolniczej, które wpływają na dywersyfikacje i uzyskiwanie dodatkowych dochodów gospodarstw domowych. Uczestnicy odwiedzili także gospodarstwa skupiające się na nowoczesnym przetwórstwie (przetwórstwo mleka), przedsiębiorczości (regionalny browar) oraz hodowli zwierząt (alpakoterapia). Całość zadania odbywała się w okolicach turystycznej miejscowości Sława. W szkoleniach udział wzięło 100 młodych osób z terenu województwa wielkopolskiego.

Operacji realizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

DSC_0390

Szkolenia „Nowe perpektywy dla lubuskich obszarów wiejskich”

W terminach 16-18.06.2021, 21-23.09.2021 oraz 27-29.09.2021 grupy ze szkół rolniczych w Henrykowie, Kamieniu Małym oraz Bobowicku wzięły udział w szkoleniach pn. „Nowe perspektywy dla lubuskich obszarów wiejskich”. W ramach szkoleń młodzież nabyła wiedzę i umiejętności zakresu przetwórstwa oraz przedsiębiorczości w działalności rolniczej, które wpływają na dywersyfikacje i uzyskiwanie dodatkowych dochodów gospodarstw domowych. Uczestnicy odwiedzili także gospodarstwa skupiające się na nowoczesnym przetwórstwie (przetwórstwo mleka), przedsiębiorczości (regionalny browar) oraz hodowli zwierząt (alpakoterapia). Całość zadania odbywała się w okolicach turystycznej miejscowości Sława. W szkoleniach udział wzięło 75 osób z terenu województwa lubuskiego.

Operacji realizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

festiwal kultury młodzieży szkolnej

100-lecie powołania Rządu Obrony Narodowej

W dniu 10.08.2020 r. o godz. 17.00 odbędzie się Webinarium poświęcone 100-leciu powołania Rządu Obrony Narodowej. O tym ważnym dla losów Polski wydarzeniu opowiadać będą badacze historii oraz liderzy ruchu ludowego.

W debacie: Rola Ruchu Ludowego w obronie niepodległości Polski udział wezmą:

  • Władysław Kosiniak-Kamysz – Prezes Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego
  • Adam Nowak – Prezes Związek Młodzieży Wiejskiej Wici

Zapraszamy!

SLAWA 1

 Kolonie letnie ZMW wystartowały!

I turnus w Sławie w Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „Janówka” nad Jeziorem Sławskim ⛵️☀️

Przedstawiamy i dzień w pigułce

Uczestnicy kolonii wyruszyli pociągiem ze stacji Lublin Główny do stacji Nowy Tomyśl, a dalej autokarem do miejsca docelowego

Po zakwaterowaniu i przepysznej obiadokolacji zostali zapoznani z treścią obowiązujących regulaminów w myśl hasła BEZPIECZEŃSTWO!

Następnie był czas na pierwszą integrację w nowypowstałych grupach i zapoznanie się z wychowawcami zgonie z hasłem PRZYJAŹŃ!

Kolejny dzień rozpoczął się od rozgrzewki, a gorące przedpołudnie umiliły orzeźwiające kąpiele wodne na strzeżonym kąpielisku. Zanim to jednak nastąpiło nasi koloniści wysłuchali pogadanki ratownika WOPR o zasadach panujących na kąpielisku

Popołudnie na sportowo, siatkówka, koszykówka, skakanki, piłka nożna, piłki były rozgrzane do czerwoności, a wszystko zgonie z ideą ZABAWA!

Informacja:

Wypoczynek letni w formie kolonii dla dzieci i młodzieży w 2021 roku został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego rolników w kwocie 750 złotych na każdego uczestnika.

Wypoczynek dla dzieci i młodzieży z województwa lubelskiego dofinansowany przez Wojewodę Lubelskiego za pośrednictwem Lubelskiego Kuratora Oświaty