I Łódzka Spartakiada Młodzieży Wiejskiej

Blisko 100 zawodników z województw: łódzkiego, opolskiego, śląskiego i wielkopolskiego wzięło udział w I Łódzkiej Spartakiadzie Młodzieży Wiejskiej, która odbyła się 11 sierpnia na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Rząśni w powiecie pajęczańskim.

 

Organizatorem Spartakiady był Związek Młodzieży Wiejskiej przy współpracy samorządu Gminy Rząśnia, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie Pan Tomasz Jagodziński.

 

Zadanie współfinansowane było ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

 

Wśród gości wydarzenia znaleźli się: Jolanta Zięba – Gzik – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Dariusz Suszyński – Prezes Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej, Jan Ryś – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi, Starosta Pajęczański, Jacek Lewera – Członek Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Łodzi, Wiceburmistrz Pajęczna,Aldona Nagodzińska – Sadek – Sekretarz Gminy Rząśnia

 

Imprezę prowadził Adam Nowak Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej w Łodzi wraz z koordynatorem zawodów Bartoszem Rabendą.

 

Nad prawidłowością przebiegu konkurecji czuwała ekipa sędziowska w składzie:

Monika Lewera

Cezary Cichowlas

Robert Bilski

Damian Mikołaczyk

Michał Krawczyk

 

Sportowcy w wieku od 15 do 30 lat rywalizowali w 5 konkurencjach:

– skok w dal

– pchnięcie kulą

– bieg indywidualny na 100 m

– bieg sztafetowy 4 x 100 metrów

– piłka nożna na małym boisku

 

Zwyciezcą I Łódzkiej Spartakiady Młodzieży Wiejskiej w klasyfikacji Generalnej została drużyna ZMW Borowno z wynikiem 54 punktów.

II miejsce zajęła drużyna GLKS Strzelce Wielkie z wynikiem 51 punktów.

III miejsce zajęła drużyna OSP Staw z wynikiem 49 punktów.

Reprezentująca powiat wieluński drużyna OSP Ożarów zajęła miejsce IV z wynikiem 40 punktów.

 

Czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach.

Skok w dal:

1 miejsce – Kacper Szwarlik z drużyny ZMW Borowno (woj. śląskie)

2 miejsce – Hubert Wypych z GLKS Strzelce Wielkie (woj. łódzkie)

3 miejsce – Michał Ratajczyk z OSP Staw (woj. wielkopolskie)

 

Pchnięcie Kulą:

1 miejsce – Adrian Siwiak z ZMW Kocin Stary ( woj. śląskie)

2 miejsce – Piotr Miszczak z OSP Kłodawa (woj. wielkopolskie)

3 miejsce – Łukasz Korczewski z OSP Ożarów (pow. wieluński)

 

Bieg indywidualny na 100 metrów:

1 miejsce – Kamil Garstka z GLKS Strzelce Wielkie (woj. łódzkie)

2 miejsce – Dawid Parużak z OSP Staw (woj. wielkopolskie)

3 miejsce – Andrzej Kowalski z OSP Ożarów (woj. łódzkie)

 

Bieg sztafetowy 4 x 100 metrów

1 miejsce – drużyna ZMW Borowno (woj. śląskie)

2 miejsce – drużyna OSP Staw (woj. wielkopolskie)

3 miejsce – drużyna OSP Ożarów (woj. łódzkie)

 

Turniej Piłki Nożnej:

1 miejsce – GLKS Strzelce Wielkie ( woj. łódzkie)

2 miejsce – OSP Staw (woj. wielkopolskie)

3 miejsce – Reprezentanci Gminy Strzelce Wielkie (woj. łódzkie)

 

W klasyfikacji lekkoatletycznej:

I miejsce zajęła drużyna ZMW Borowno z wynikiem 42 punktów.

II miejsce drużyna OSP Ożarów z wynikiem 34 punktów.

III miejsce drużyna OSP Staw z wynikiem 33 punktów.

 

Zdobywcy czołowych lokat, zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak również drużynowych otrzymali puchary, medale i upominki ufundowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz firmę SOLIGRANO.