Bataliony Chłopskie w walce o niepodległą Polskę

Związek Młodzieży Wiejskiej był partnerem projektu "Bataliony Chłopskie w walce o niepodległą Polskę" realizowanego przez Fundację Młodzieży Wiejskiej przy wsparciu finansowym samorządu województwa mazowieckiego.

 

Zorganizowane zostały dwie konferencje, w trakcie których młodzież i przedstawiciele lokalnej społeczności mogli bliżej poznać historię działania Batalionów Chłopskich na terenie województwa mazowieckiego. W trakcie spotkań zaprezentowano ciekawe referaty poświęcone BCH, eksponowano wystawę fotografii poświęconą Batalionom Chłopskim oraz bohaterstwu i aktywności Polskiej Wsi. Dodatkowo konferencje zostały wzbogacone o odtworzenie fragmantów audioksiążki "Wirażka Ruchu Ludowego Stefan Skoczylas 1918-1945", która została również przekazana uczestnikom spotkań.

 

Pierwsza konferencja odbyła się w dniu 21 czerwca 2017 roku w Domu Pracy Twórczej "Reymontówka" w Chlewiskach. Natomiast druga konferencja, w trakcie której nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru oddziału Batalionów Chłopskich odbyła się w dniu 6.10.2017 r w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku.


Projekt Konferencje pt. "Bataliony Chłopskie w walce o niepodległą Polskę" został zrealizowany dzięki środkom finansowanym samorządu Województwa Mazowieckiego