Jesteś tutaj:

Akcja Zima 2017

Trwa ostatni z turnusów zimowych dla dzieci rolników objętych rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego organizowanych przez Związek Młodzieży Wiejskiej. Głównym założeniem realizowanego programu jest promocja zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz przybliżenie atrakcji turystyczno – krajoznawczych Zakopanego i okolic. W zimowisku biorą udział dzieci z powiatu siedleckiego (woj. mazowieckie).

W ramach pobytu nasi podopieczni zwiedzili już Wielką Krokiew,  Sanktuarium na Krzeptówkach, ulicę Krupówki, a także odwiedzili Gubałówkę, podziwiając panoramę Tatr. Niemałą atrakcją była zabawa w Tatrzańskim Zamku Zimowym. W ramach wizyty w Termach Chochołowskich, oprócz relaksu i regeneracji, dzieci wzięły udział w zajęciach z ćwiczeniami korekcyjnymi. Piękna słoneczna pogoda sprzyja spacerom i pobytowi na świeżym powietrzu.

Program oparty jest w głównej mierze na aktywnym wypoczynku wiążącym się z udziałem w sportowych i rekreacyjnych formach ruchowych. Największą atrakcją zimowiska są zajęcia w szkółce narciarskiej, gdzie podopieczni doskonalą technikę jazdy na nartach oraz snowboardzie.

Podczas pobytu w Izbie Regionalnej „U Gąsienicy” w Murzasichlu nasi podopieczni poznali historię regionu i tradycje góralskie oraz dowiedziały się jak działa GOPR.

W ramach programu promocji zdrowia odbywają się także zajęcia w grupach na temat higieny osobistej, prawidłowego żywienia, bezpieczeństwa przy wykonywaniu prac w gospodarstwie rolnym. Ważnym elementem są zajęcia na temat szkodliwości używek: alkoholu, papierosów czy narkotyków.

Wieczory upływają na realizacji zajęć integracyjno- rekreacyjnych, świetlicowych czy muzycznych. Dzieci rozwijają swoją wiedzę, uczestnicząc we wspólnym czytaniu legend i opowieści tatrzańskich.

 

Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć: